• BANYO KÜVETLERİ

  Hemen hemen her ölçü ve ebatta, zengin ürün çeşitliliğine sahip Salt-Duş Küvetler; kendine özgü tasarımı, kalitesi ve çok uygun fiyatlarıyla banyolarınıza göz kırpıyor.

  devamını oku ...
 • DUŞAKABİN SİSTEMLERİ

  Salt-Duş Duşakabin ve Kompakt Kabinler yüksek teknoloji ürünü elektronik ekipmanlar ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş detayları harmanlayarak banyolarınızda sauna konforu sunuyor.

  devamını oku ...
 • CAM DESENLERİ

  Biribirinden estetik ve farklı desenlerimiz banyolara hayat veriyor, değer katıyor üstelik camın sağlığı, kumlamanın doğallığı ile....

  devamını oku ...
 • DUŞ TEKNELERİ

  Banyo keyfine ayıracak zamanı olmayanlar veya banyosunda yeterli yeri olmayanlar; Salt-Duş Duş Tekneleri sizin için en ideal ölçülerde, en zarif ve en ergonomik yapı düşünülerek üretilmektedir.

  devamını oku ...

garanti

Banyolarınız SaltDuş kalitesinin güvencesinde

imalat

Yüksek kaliteli malzeme ile imalat

uygulama

Kaliteden ödün vermeyen uygulama

 
Banyo temizliği pratik bilgi

Duşakabin Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Duşakabin ve Kompakt Duşakabin Sistemleri temizliği ve bakımı hakkında bilinmesi gereken pratik ve yararlı bilgiler.

Duşakabinler sürekli kullanılan ve tortulanmanın çok yoğun olduğu yerlerdir. Özellikle uzun süredir kullanılan duşakabinlerin cam ve plastik bağlantı noktalarında küflenmeler, sararmalar oluşur. Bunlar genelde iyi temizlenmeyen sabun ve şampuan artıklarından kaynaklanır. Aynı şekilde duşakabin camlarında da su ve kireç lekeleri kötü görünüme ve matlaşmaya sebep olur.
  Duşakabin temizliği için kullanabileceğiniz pek çok temizlik ürünü mevcut. Çeşitli kireç sökücüler, banyo yüzeyleri için üretilmiş özel krem ve sıvılar işinizi görecektir. Cam ile çerçevenin bağlantı yerlerinde oluşan kirleri ince uçlu bir fırça veya temizlik için kullanabileceğiniz bir diş fırçasıyla giderebilirsiniz.
  Doğal temizlik malzemeleri kullanmak isteyenlere önerimiz ise sirke olmaktadır. Evde pek çok yüzeyde kullanabildiğimiz sirke, bu bölgeler için de uygundur. Ne malzeme kullanırsak kullanalım, bunlar sağlığımız için zararsız da olsa, uygulandıkları bölgeden iyice temizlenmelidir. Kalıntılar temizlediğimiz bölgeler zarar verebilir.

Duşakabin camları için özel üretilmiş deterjanlar bir çok markette satıldığı gibi çeşitli kireç çözücüler, temizlik için kullanılan krem temizleyiciler de işe yaramaktadır. Bunları yüzeye uygulayıp süngerle ovabilir ardından su ile durulayabilirsiniz. Duruladığınız duşakabin camını kurulamak veya çek pasla temizlemek daha iyi bir görünüm elde etmemizi sağlar. Su kalıntıları cam üzerinde leke yapar.

  Duşakabin camı temizliğindeki doğal yöntem olarak saf sirke-karbonat karışımını kullanabilirsiniz. Macun kıvamında olacak şekilde karbonat ve saf sirkeyi karıştırıp sünger yardımıyla cama uygulayabilirsiniz. Bir süre bekleyip ardından yine sünger ve su yardımıyla ovarak temizliyebilirsiniz. Duşakabin camının uzun süreli güzel görünümünü sağlamada yağmur kaydırıcı spreyler de oldukca işe yarar. Genelde araç camları için kullanılan bu spreyler duşakabin camlarında da iyi sonuçlar verir. Büyük marketlerde ve araba malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğimiz bu spreyleri duşakabin camına uygularken, camın mutlaka kuru olmasına dikkat edilmelidir. Sirke-karbonat karışımıyla yapılan temizliğin ardından kuruladığınız cama bu ürünü uygulayıp temizlik bezi veya kağıt havlu ile silmeniz yeterlidir.

   

Gülcan, SaltDUŞ