• BANYO KÜVETLERİ

  Hemen hemen her ölçü ve ebatta, zengin ürün çeşitliliğine sahip Salt-Duş Küvetler; kendine özgü tasarımı, kalitesi ve çok uygun fiyatlarıyla banyolarınıza göz kırpıyor.

  devamını oku ...
 • DUŞAKABİN SİSTEMLERİ

  Salt-Duş Duşakabin ve Kompakt Kabinler yüksek teknoloji ürünü elektronik ekipmanlar ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş detayları harmanlayarak banyolarınızda sauna konforu sunuyor.

  devamını oku ...
 • CAM DESENLERİ

  Biribirinden estetik ve farklı desenlerimiz banyolara hayat veriyor, değer katıyor üstelik camın sağlığı, kumlamanın doğallığı ile....

  devamını oku ...
 • DUŞ TEKNELERİ

  Banyo keyfine ayıracak zamanı olmayanlar veya banyosunda yeterli yeri olmayanlar; Salt-Duş Duş Tekneleri sizin için en ideal ölçülerde, en zarif ve en ergonomik yapı düşünülerek üretilmektedir.

  devamını oku ...

garanti

Banyolarınız SaltDuş kalitesinin güvencesinde

imalat

Yüksek kaliteli malzeme ile imalat

uygulama

Kaliteden ödün vermeyen uygulama

 
Banyo temizliği pratik bilgi

Duşakabin Üzerinde Oluşan Lekeler Nasıl Çıkartılır.

Duşakabin ve Kompakt Duşakabin Sistemleri temizliği ve bakımı hakkında bilinmesi gereken pratik ve yararlı bilgiler.

Duşakabinler sürekli kullanılan ve tortulanmanın çok yoğun olduğu yerlerdir. Özellikle uzun süredir kullanılan duşakabinlerin cam ve plastik bağlantı noktalarında küflenmeler, sararmalar oluşur. Bunlar genelde iyi temizlenmeyen sabun ve şampuan artıklarından kaynaklanır. Bu nedenle duşakabilerinizi düzenli olarak temizleme alışkanlığı kazanmanız gerekmektedir. Duşakabininizi düzenli temizlemezseniz, zaman içinde rengini kaybeder ve yer yer çıkartılması güç lekeler oluşur.

Banyonuzu kullandıktan sonra ayıracağınız birkaç dakikalık temizlik seansı ile, duşakabininizi ilk günkü temizliği ve parlaklığında muhafaza etmeniz mümkündür. Ancak banyonuzu kullandıktan sonra temizliğe zaman ayırma imkanınız yoksa, günlük temizlik esnasında alttaki yöntemlerden dilediğinizi uygulayarak duşakabininizi temiz tutmanız mümkündür.

Nasıl mı? Buyurun, kullanışlı birkaç tavsiye.

- Kuru bir beze, çamaşır yumuşatıcısı dökün. Bu bezle duşakabini ovun. Sert su lekeleri yumuşar ve çıkar. Ardından, kuru kağıt peçeteyle güzelce silin.

- Bir bardak su ile bir bardak tuvalet ispirtosunu karıştırın. Sprey şişesine doldurun ve duşakabine püskürtün. Bir gazete parçasıyla güzelce silin. Gazete çizikleri önler. İspirto, krom tutacakları da parlatacaktır.

- Bir bardak beyaz sirke ile bir bardak suyu karıştırın. Aynı yöntemle duşakabine püskürtün ve temiz bir bezle silin.

- Karbonatlı su karışımıda su ve pas lekelerine karşı etkilidir. Bir bardak sıcak suya bir yemek kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın. Karışımı duşakabine püskürtün ve silin.

Bu yöntemler yardımıyla, duşakabininizi ilk günkü temizliği ve parlaklığına kavuşturmak sizin elinizde. Temiz ve ferah bir duşakabinde, banyo yapmanın keyfini çıkarın.

  Duşakabin camlarındaki kireç lekelerinden kurtulmak için neler yapabilirsiniz?

  Duşakabin camı kuruyken kireç sökücüyü püskürtün, ancak duşakabinin metal aksamına kireç sökücü temas etmemesine dikkat edin. Bir süre bekledikten sonra kuru bir bezle iyice silin. Sprey temizleyici aşağı doğru akacağından temizlemeye camın üst tarafından başlayın. 
  Duşakabininiz henüz kireç lekesi tutmadıysa veya lekeleri tamamen ortadan kaldırdıysanız, duşakabin camlarının parlak ve lekesiz kalması için uygulayabileceğiniz oldukca kolay bir yöntem var.

  Herhangi bir oto malzemeleri satan iş yerinden veya bu tip ekipmanlar bulunan büyük marketlerden araç camları için kullanılan yağmur kaydırıcı spreylerden temin ediniz. Duşakabin camınıza bu speyi uygulayın ve bir bez yardımıyla camı silin, bu uygulama uzun süre cam üzerinde su ve kireç lekesi oluşmasını engelleyecektir. Ürünün etkisi azaldıkca, zaman zaman bu uygulamayı tekrarlayarak uzun süre duşakabin camlarını lekesiz kullanabilirsiniz.

Gülcan, SaltDUŞ