• BANYO KÜVETLERİ

  Hemen hemen her ölçü ve ebatta, zengin ürün çeşitliliğine sahip Salt-Duş Küvetler; kendine özgü tasarımı, kalitesi ve çok uygun fiyatlarıyla banyolarınıza göz kırpıyor.

  devamını oku ...
 • DUŞAKABİN SİSTEMLERİ

  Salt-Duş Duşakabin ve Kompakt Kabinler yüksek teknoloji ürünü elektronik ekipmanlar ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş detayları harmanlayarak banyolarınızda sauna konforu sunuyor.

  devamını oku ...
 • CAM DESENLERİ

  Biribirinden estetik ve farklı desenlerimiz banyolara hayat veriyor, değer katıyor üstelik camın sağlığı, kumlamanın doğallığı ile....

  devamını oku ...
 • DUŞ TEKNELERİ

  Banyo keyfine ayıracak zamanı olmayanlar veya banyosunda yeterli yeri olmayanlar; Salt-Duş Duş Tekneleri sizin için en ideal ölçülerde, en zarif ve en ergonomik yapı düşünülerek üretilmektedir.

  devamını oku ...

garanti

Banyolarınız SaltDuş kalitesinin güvencesinde

imalat

Yüksek kaliteli malzeme ile imalat

uygulama

Kaliteden ödün vermeyen uygulama

 
Banyo temizliği pratik bilgi

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Duşakabin ve Kompakt Duşakabin Sistemleri seçimi yapılırken altta belirtilen hususlara azami ölçüde dikkat edilmesi, hem sizlere zaman kazandıracak hemde dikkatsizlik sonucu ciddi bir mali külfete girmenize engel olacaktır.

- Duşakabin seçiminde öncelikle banyonuzun kullanım alanı dikkate alınmalıdır. Kullanım alanına göre çok küçük veya büyük ölçülerdeki duşakabin tercihleri, ürününüzün asıl işlevinden yeterince ve doğru biçimde faydalanamamanızla sonuçlanacaktır.

- Duşakabinin hareketli bölmelerinde kullanılan malzemenin kalitesine dikkat edilmelidir.

- Ortamda nem oluşumunu engelleyecek, duşakabin dışına su taşmasına imkan vermeyecek özelliklerde üretildiğinden ve montajı yapıldığından emin olunmalıdır.

- Montajda kullanılacak silikon ve/veya fitillerin kaliteli malzemeden üretilmiş olması esastır. Aksi halde yapıları bozulacak ve duşakabininiz banyonuza su sızdırmaya başlayacaktır.

- Duşakabin üzerinde kullanılan boya ve kaplamalarında zaman içerisinde tahrip olmayacak kalitede olması gerekmektedir.

- Mutlaka ürünün garanti koşulları değerlendirilmeli, verilen duşakabin servis hizmetinin ilerde size sorun çıkarmayacak biçimde planlanmasına dikkat edilmelidir.

- Tüm bunların ötesinde, duşakabin alınacak firmanın tecrübesi, üretim yöntemi ve işciliği, kullandığı malzemelerin kalitesi ve sektörde ne kadar süredir faaliyet gösterdiği önemle dikkate alınmalıdır.

Fitilli duşakabin mi, silikonlu duşakabin mi? Hangisi tercih edilmeli?

Duşkabininin montajının fitil ya da silikonla gerçekleştirilmesinde pratikte bir fark yoktur. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasına dikkat edilmesi yeterlidir.
Uygulamada duşakabinin panel bölümleri fitil ile montajlansada, kabini yanlarda fayanslara ve altta küvet üzerine sabitleyip izolasyon yaparken yine silikon kullanılacaktır.

Duşakabin camı nasıl seçilmelidir. Temper cam mı, polistren (mika) cam mı?

Duşakabininize cam seçerken, hangisini tercih ederseniz edin, öncelikle camın kaliteli olduğundan emin olmanız gerekir. Özensizce üretilmiş her iki tip duşakabin camı da, ilerleyen süreçte sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır.

Polistren duşakabin camları, üretim aşamasında veya desen işlenirken dikkat edilmediği takdirde, cam yüzeyinde çok küçük çizik ve kırıklar oluşabilir. Bu tip kalitesizce üretilmiş camlar, banyonuzu kullanırken gerçekleşecek ısı farklarında esneme ve büzülmelere karşı dayanıksız olacaktır. Küçük çatlak ve çizikler bu ısı farklarının yaratacağı etki ile zamanla büyük kırıklara dönüşüp, duşakabininizin kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Bu sorunların temperli duşakabin camlarında yaşanma olasılığı çok daha düşük olacaktır. Bu nedenle duşakabininiz için öncelikle temperli cam modellerini tercih etmeniz tavsiyemiz olacaktır.

Duşakabin camları için özel üretilmiş deterjanlar bir çok markette satıldığı gibi çeşitli kireç çözücüler, temizlik için kullanılan krem temizleyiciler de işe yaramaktadır. Bunları yüzeye uygulayıp süngerle ovabilir ardından su ile durulayabilirsiniz. Duruladığınız duşakabin camını kurulamak veya çek pasla temizlemek daha iyi bir görünüm elde etmemizi sağlar. Su kalıntıları cam üzerinde leke yapar.

  Duşakabin camı temizliğindeki doğal yöntem olarak saf sirke-karbonat karışımını kullanabilirsiniz. Macun kıvamında olacak şekilde karbonat ve saf sirkeyi karıştırıp sünger yardımıyla cama uygulayabilirsiniz. Bir süre bekleyip ardından yine sünger ve su yardımıyla ovarak temizliyebilirsiniz. Duşakabin camının uzun süreli güzel görünümünü sağlamada yağmur kaydırıcı spreyler de oldukca işe yarar. Genelde araç camları için kullanılan bu spreyler duşakabin camlarında da iyi sonuçlar verir. Büyük marketlerde ve araba malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğimiz bu spreyleri duşakabin camına uygularken, camın mutlaka kuru olmasına dikkat edilmelidir. Sirke-karbonat karışımıyla yapılan temizliğin ardından kuruladığınız cama bu ürünü uygulayıp temizlik bezi veya kağıt havlu ile silmeniz yeterlidir.

   

Gülcan, SaltDUŞ